Ceny

Opis

PRZYPRAWA SZAFRAN NITKI

W 100 % oryginalny z Maroka

Zbierany ręcznie

Szafran pozyskiwany jest z wysuszonych znamion słupków krokusa uprawnego - rośliny przyprawowej stosowanej jako dodatek do wielu potraw, takich jak: ryż, owoce morza, zupy, mięsa oraz ciasta. Już od czasów starożytnych uznawany był za przyprawę magiczną i używany również do produkcji pachnideł, jako afrodyzjak oraz naturalny barwnik. Przyprawa ta nadaje potrawom żółty kolor. Obecnie szafran jest najcenniejszą przyprawą świata, uprawiany jest na dużą skalę w regionie Morza Śródziemnego jak i w krajach Bliskiego Wschodu.

Kwiaty zbiera się ręcznie, obcina znamiona słupka kwiatowego i suszy je na sitach nad małym ogniem. Aby wyprodukować 1 kg tej przyprawy potrzeba 170000 kwiatów krokusa, z którego się go pozyskuje. Szafran jest jaskrawo-pomarańczowego koloru, posiada silny aromat i delikatnie gorzkawy. Badania naukowe potwierdzają, iż szafran zawiera związki roślinne powstrzymujące starzenie się komórek, oraz zwalczające raka, a także wzmacniające organizm,  posiada  też działanie wspomagające w walce z wieloma chorobami.

Przyprawa ta uznawana jest za afrodyzjak. Wykazano iż szafran ma działanie stymulujące i wzmacniające potencję, pozwala też wydłużyć akt miłosny.

W kuchni wykorzystuje się go do:

  • barwienia ryżu,
  • potraw rybnych,
  • potraw mięsnych,
  • przyprawiania zup.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TYM PRODUKCIE -> KLIK

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
© SolEx B2B