Ceny

Opis

ORYGINALNA MAROKAŃSKA

Kontrolowana jakość

Doskonała spożywania na zimno i na ciepło

Składnik kuchni orientalnej

Organiczna jakość

Wegańska


BIO MIĘTA MAROKAŃSKA – SUSZONY LIŚĆ W CAŁOŚCI

Charakterystyczna, niezwykle aromatyczna marokańska mięta z pewnością wprowadzi odrobinę marokańskiego słońca i orientu do Twojego domu! Jej cudowny aromat potrafi unosić się w pomieszczeniu jeszcze długo po zaparzeniu.

Drogocenne aspekty tej rośliny docenione zostały już przez starożytnych Greków i Egipcjan, dla których mięta była zarówno rośliną leczniczą, jak i przyprawą. Mięta pełniła również funkcję afrodyzjaku. Dodawano ją do kąpieli, posiłków i napojów jako środek zwiększający popęd płciowy. Obecnie napary z mięty cieszą się ogromnym uznaniem praktycznie na całym świecie.

Herbatę miętową można pić przez cały dzień, na gorąco jak i na zimno. Napar przygotowany z mięty marokańskiej daje poczucie niezwykłego orzeźwienia i pobudzenia. Wypicie zimnego napoju z mięty powoduje jedynie pozorne uczucie wychłodzenia - w rzeczywistości pocimy się i spalamy więcej kalorii.

Zielone liście mięty marokańskiej, mające bardzo mocny, miętowy aromat, stanowią świetny dodatek do sosów, mięs i sałatek. Ich walory doceniają również amatorzy kawy. Przyrządza się z nich bardzo popularną i zdrową herbatę marokańską - tradycyjny narodowy napój, który nie tylko gasi pragnienie w upalne dni, ale również działa wspomagająco na trawienie.


Tradycyjna marokańska miętowa herbata atai - tzw. „whiskey berberyjskiej”


Do imbryka wsypujemy sporą ilość zielonej herbaty i dodajemy miętę. Zalewamy gorącą wodą i czekamy, aż herbata się zaparzy. Dodajemy dużą ilość cukru. Tradycyjna marokańska herbata jest naprawdę słodka!!
Tradycyjnie herbaty nie miesza się, by cukier się rozpuścił, tylko przelewa! Należy rozlać ją całą do szklaneczek (unosząc wysoko czajnik), a następnie wlać z powrotem do czajnika. Powtarzać tyle razy, dopóki kostki cukru się nie rozpuszczą.


Ceremonia obejmuje nie tylko parzenie herbaty, ale również jej spożywanie.


Herbatka marokańska wiąże się z gościnnością. Nigdy nie powinno się odmawiać Marokańczykowi, kiedy ją nam proponuje. Należy wypić z nim co najmniej trzy szklaneczki.

Masa netto: 50g


Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
© SolEx B2B