Ceny

Opis

MAROKAŃSKA HENNA DO WŁOSÓW - RUDA
ORYGINALNA Z KRÓLESTWA MAROKA

Henna jest jednym z najstarszych kosmetyków świata, stosowanym od ponad 8 tysięcy lat. Pozyskiwana jest z rośliny Lawsonia bezbronna (Lawsonia intermis), która zawiera barwnik chinonowy – lawson. Henna, czyli wysuszone i sproszkowane liście i korzenie lawsonii, wykorzystywana jest do koloryzacji włosów.

Lawson wykazuje podobne właściwości co keratyna stanowiąca budulec skóry oraz włosów. Składniki henny przenikają do zewnętrznych warstw struktur włosa, nadając im przepiękną, rudą barwę.

Włosy zyskują przepiękne, miedziano-złote refleksy. Henna nałożona jako "odnowienie koloru" pogłębia go oraz ożywia, podkreślając niesamowity blask i witalność pasm.

Hennę należy pozostawić na włosach od 2 do 4 godzin. Uzyskany kolor zależy od długości kontaktu barwnika z włosem. Im dłużej będzie nałożony, tym intensywniejszy i ciemniejszy uzyska się kolor włosów. Nadane zabarwienie utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Do nakładania henny na włosy należy stosować rękawiczki. Hennę trzeba zmyć ze skóry twarzy, szyi i uszu, aby nie zostały one zabarwione.

Nie poleca się stosowania henny do włosów siwych, gdyż może im nadać kolor pomarańczowy.

Warto podkreślić, że zawarty w hennie lawson zapobiega wypadaniu włosów, wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych. Henna jest bogata w mikroelementy potrzebne do wzrostu włosów, w związku z tym wykazuje działanie regenerujące. Dzięki tym właściwościom może być stosowana również jako kuracja odbudowująca do włosów. Henna jest bardzo drobno zmielona dzięki czemu łatwo się ją nakłada przy użyciu grzebienia.

KRAJ POCHODZENIA: MAROKO

INCI: 100% Lawsonia Inermis Leaf Powder (proszek z liści henny)

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
© SolEx B2B